Velikost

V galerii plastik naleznete škálu různých velikostí. Drobné malé plastiky od několika centimetrů až po rozměrné metrové plastiky. Přemýšlím, jak velké plastiky se mi dělají nejlépe a nelze to jednoznačně určit. S malými a lehkými plastikami se mi dobře manipuluje, ovšem jsou zase křehké. Na velké plastiky je potřeba prostor a větší síla pro opracování. Řekla bych to asi tak, že se nebojím žádné velikosti.

daggaz.cz, plastiky

Tvar

Ráda si hraji s tvary. Proto je většina mé práce spíše ornamentální a velmi zdobná, tedy časově velmi náročná. Vycházím z renesančních principů, inspiruji se geometrickým klasicistním projevem, miluji secesní organický život. Zacházím do nitra realistické ladnosti a zároveň zbožňuji protáhlé figurativní kompozice mistra El Greca. Ženský princip, model zrození nové duše je pro mě posvátným tématem. Naturální pestrost je neomezená. A já se proto snažím ve svých malých výtvarných příbězích dotknout těchto témat. Vtisknout malý střípek svého pohledu do vlastního umění.

Čas

Mnoho současných i historicky známých umělců vkládá do svých děl velkou míru času. I já jsem si zvolila cestu časové nezávislosti. Již samotná kresba námětů, které mi můžete navrhnout je pro mě inspirativní úsek, kde spěch odkládám na vedlejší kolej. Volnou kresbou vyhledám několik možností ztvárnění.  Další částí, je samotná dřevořezbářská práce. Přes všechnu opatrnost se mi ovšem stává, že hranice odpočinku odsouvám a svaly na rukou mám horké a zmožené. Nespěchat? Nespěchám, nedá mi to.

dřevěné plastiky daggaz.cz

Hodnota předmětů se neustále zvyšuje

Výtvarná činnost jedním z mála oborů, kde umělecké předměty neztrácí na své hodnotě, ale nabývají na ní. Nejpatrnější z příkladů nalezneme u mistrů impresionismu. Někteří z těchto pánů měli těžké životní příběhy plné úchvatných okamžiků. Některé z nich stihli zaznamenat na svá plátna. Jsou natolik ceněná a vzácná, že se o nich učí děti ve školách. Míra hodnot v umění záleží na naší volbě. Individuální pohled našich životů je největší hodnota, kterou jsme dostali. Vážím si života.

Vaše objednávka

Zadejte velikost, téma a nechte si navrhnout tři kresebné návrhy plastiky pro Váš interiér. Dřevěné plastiky můžete umístit do svých kanceláří, reprezentativních prostor nebo zkrátka jen do domu či na zahradu. Máte-li oblíbenou mytologickou postavu, šachovou figuru, nebo zvíře? Toužíte vidět svého anděla? Téma na řezbu do tvárného dřeva se nekladou, ty přichází sama. Chcete-li náročnou metrovou plastiku, počítejte s celkovou dobou dodání kolem dvou měsíců. Objednávky a dotazy směrujte prosím písemně na mail.

Jak zadat objednávku

  • Zadáte téma a velikost.
  • Obdržíte kresebný návrh do 14 dní.
  • Dále dostanete e-mailem kalkulaci a předběžnou dobu dodání.
  • Po odsouhlasení návrhu je nutné zaplatit zálohu 70% z celkové smluvené částky – záloha na materiál a práci.
  • Při předání hotové práce je doplaceno 30% z celkové částky.
  • Podrobnosti zasílám e-mailem.
  • Přijímám pouze písemné objednávky.

 

Jeden metr vysoká plastika Královny